czwartek, 21 listopada 2024 imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Nasza Szkoła


Strona główna
Oferta edukacyjna
Historia szkoły
Ciekawe linki

Życie Szkoły


Aktualności
Kadra Szkoły
Galeria »
Szkolne dokumenty

Dla uczniów


Plan zajęć
Podręczniki
Matura
Egzamin Zawodowy
Biblioteka

Dla nauczyciela


Dokumenty

Region

Statystyki
  Odsłon 1228686
  Dzisiaj 145


Polecamy









Listopad 2024
PnWtŚrCzPiSoNd
12
3
456789
10
111213141516
17
181920212223
24
252627282930

Kalendarium:

1 XI Wszystkich Świętych

2 XI Dzień Zaduszny

3 XI Święto Myśliwych

10 XI Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju

11 XI Narodowe święto Niepodległości

14 XI Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę

16 XI Międzynarodowy Dzień Tolerancji

17 XI Światowy Dzień Rzucania Palenia

21 XI Dzień Pracownika Socjalnego

30 XI Andrzejki



Aktualności

W NARODOWYM CENTRUM BADAŃ JĄDROWYCH

19.04.2012 | 12:00 Drukuj artykuł


    Uczniowie ZS w Ludwinie odbyli niezwykłą wycieczkę do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Jej celem było przede wszystkim propagowanie wiedzy związanej z promieniotwórczością jądrową, która wzbudza często wiele kontrowersji w społeczeństwie. Uczniowie podczas wykładu przeprowadzonego przez pracownika Instytutu zapoznali się z zastosowaniem promieniotwórczości w przemyśle, medycynie i innych dziedzinach nauki. Mieli możliwość obejrzenia modelu elektrowni jądrowej. Program wycieczki obejmował również wizytę wreaktorze badawczym "Maria".

    Nie obyło sie również bez innych atrakcji. Seans w Kinie 5D Extreme dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń emocjonalnych i pobudził wszystkie zmysły we wszystkich wymiarach.


Jadwiga Pakaluk    


Wyróżnienie w konkursie plastycznym

03.04.2012 | 08:00 Drukuj artykuł


    Z uśmiechem na ustach donoszę, że w piątek, 30 marca 2012 roku o godz. 13.00, wraz z panią Renatą Gozdołek byłyśmy w Centum Kultury w Łęcznej, gdzie z rąk Burmistrza Łęcznej Teodora Kosiarskiego i Wicestarosty Kazimierza Budki odebrałam wyróżnienie zdobyte w konkursie plastycznym "Symbole Świąt Wielkanocnych".

    Bardzo ucieszyła mnie nagroda: znakomity album "Polska według Mistrzów", w którym umieszczono nie tylko dzieła malarzy, grafików i rzeźbiarzy, ale i przedstawicieli innych dziedzin sztuki: poetów, pisarzy oraz fotografów. Wymienię choćby Andriolliego, Chełmońskiego, Gierymskiego, Kossaka, Malczewskiego, Matejki, Podkowińskiego, Tetmajera, Vogela czy Stanisław Wyspiańskiego. Bez wątpienia album będzie znakomitą pomocą na lekcjach WOK-u i polskiego.

    Wystawa pokonkursowa "Wielkanocne Inspiracje", na której obejrzeć można również moją pracę, wprowadziła mnie w świąteczny nastrój magicznej Wielkiej Nocy.


Milena Kaliszyk, III a    


Z wizytą w „Pol-Maku”

29.03.2012 | 12:00 Drukuj artykuł


    Wraz ze swoją klasą, III a o profilu logistycznym, oraz panią wicedyrektor Elżbietą Falentą, wzięliśmy udział w niezwykle ciekawej wycieczce do „Pol-Maku”, firmy, która jest jednym z największych producentów makaronów w Polsce Środkowo-Wschodniej.
    Prezes spółki, pan Grzegorz Polak, zapoznał nas osobiście zarówno ze strukturą, jak i systemem działania wytwórni. Zwiedziliśmy w jego towarzystwie halę produkcyjną, magazyn i miejsce, w którym pracownicy przygotowują się do pracy. Dowiedzieliśmy się, że „Pol-Mak” oprócz tradycyjnych makaronów produkuje również makarony w stylu włoskim. Makaron ten wyrabiany jest za pomocą specjalnej prasy, dzięki czemu można uzyskać nawet najbardziej wymyślne kształty. Szczególnie zaciekawiły nas włoskie maszyny zakupione przez firmę za ponad 4 mln złotych.
    Nareszcie mieliśmy okazję zobaczyć magazyn przepływowy, który dotąd znaliśmy wyłącznie z książek do logistyki. Mimo że wytwórnia z zewnątrz wygląda na niewielki zakład, dziennie produkuje średnio 15-16 ton makaronu.
    Pomysł z żywą lekcją logistyki był świetny. Oby więcej takich wyjazdów, bo było to niezwykle cenne przed majowymi praktykami doświadczenie.

Paulina Wołos, kl. IIIa    


III Targi Edukacyjne "Zainwestuj w przyszłość"

25.03.2012 | 08:00 Drukuj artykuł


    20 marca 2012 r. w budynku szkoły przy ul. Bogdanowicza 9 w Łęcznej odbywały się III Łęczyńskie Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Łęcznej oraz Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.
    Dla tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych były one okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz szkół policealnych z terenu województwa lubelskiego. W Tagach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu i miasta: m.in. Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego Kazimierz Budka i Burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski oraz dyrektorzy szkół.
    Na targach zaprezentowały się uczelnie wyższe tj.: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie – Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Chełmie, Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Medyczne Studium Zawodowe, Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”, Kolegium Pracowników Służb Społecznych, Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony „O'Chikara”, a także Zespół Szkół w Ludwinie, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, Powiatowy Urząd Pracy i Ochotniczy Hufiec Pracy w Łęcznej oraz Wydawnictwo „Nowa Era”.
    Odwiedzający targi goście, zapoznając się z różnorodną ofertą edukacyjną, szkół mieli również okazję do zapoznania się z ich dorobkiem oraz obejrzenia pokazów karate, samoobrony oraz ratownictwa medycznego w wykonaniu słuchaczy i studentów szkół.
    Nas reprezentowali ratownicy medyczni ze Szkoły Policealnej wraz z panią Agnieszką Obuchowską, którzy, jak co roku, zaprezentowali uczestnikom targów nabyte w naszej szkole umiejętności.

Elżbieta Falenta   


Jesteśmy w etapie wojewódzkim 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego !

22.03.2012 | 11:00 Drukuj artykuł


    Razem z naszą polonistką, panią Małgorzata Rodziewicz, postanowiłyśmy wziąć udział w 57. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego etap powiatowy odbył się 22 marca 2012 r. w Centrum Kultury w Łęcznej.
    Karolina Kowal była bezbłędna w kategorii „Wypowiedziane ze słowa” i zaprezentowała utwory ,,U wrót doliny” i ,,Sen cesarza” Zbigniewa Herberta. Ja zaprezentowałam jury oraz zaproszonym gościom z Wydziału Kultury i Edukacji w Łęcznej wiersz ,,Pierwsza fotografia Hitlera” Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy dotyczącej jarmarków łęczyńskich.
    Choć rywalizacja była zacięta, a poziom wystąpień uczestników naprawdę bardzo wysoki, dałyśmy z siebie wszystko. Praca włożona w przygotowania do konkursu opłaciła się – zostałam zaproszona do etapu wojewódzkiego Konkursu, który odbędzie się już w kwietniu. Pan Eugeniusz Misiewicz, Dyrektor CK, będący pod wrażeniem naszego występu, zaproponował nam osobiście przygotowanie specjalnego repertuaru i przedstawienie go podczas jesiennych spotkań organizowanych przez Centrum Kultury w Łęcznej, poświęconych tradycji i historii miasta. Trzymajcie kciuki!

Paulina Bytys   


II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

08.03.2012 | 07:00 Drukuj artykuł


    Zespół Szkół w Ludwinie pragnie zachęcać uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu do refleksji nad nauczaniem bł. Jana Pawła II. Chcemy rozbudzać w młodzieży wrażliwość na wartość rodziny, która zajmowała szczególne miejsce w Jego nauczaniu. Przekonajmy naszych uczniów, że przystępując i przygotowując się do konkursu składają hołd osobie Wielkiego Polaka, głoszonej przez Niego nauce oraz świadectwu Jego życia i śmierci.

Regulamin i karta Konkursu   


Ewo, jesteśmy z Ciebie dumni!

02.03.2012 | 08:00 Drukuj artykuł


    "2 marca 2012 r. o godz.10.00 wzięłam udział w etapie wojewódzkim II edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Uczestniczyły w nim łącznie 102 osoby.
    Konkurs składał się z dwóch części. Wszyscy, którzy uzyskali przynajmniej 21 punktów na 25 w części pisemnej, odpowiadali w części ustnej na 2 losowo wybrane pytania związane z działalnością organów samorządu terytorialnego. Dla trzynastu finalistów przewidziano cenne nagrody.
    Przyznam szczerze, że rywalizacja była naprawdę zacięta, a pytania w części pisemnej były zdecydowanie łatwiejsze od pytań w części ustnej. Ostatecznie zajęłam XIII miejsce. Zabrakło mi odrobinę szczęścia, bo osoby, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, otrzymały indeksy Wydziału Politologii. Mimo to ogromnie się cieszę, że mogłam reprezentować naszą szkołę i wykazać się zdobytą w naszych szkolnych murach wiedzą."
Ewa Marcinek   


Dni otwarte.

21.02.2012 | 07:00 Drukuj artykuł


    21 lutego przyszli ratownicy ze Szkoły Policealnej przy ZS w Ludwinie prezentowali pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Tego dnia w ramach „Edukacji dla bezpieczeństwa” gościliśmy przybyłą z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie młodzież, która pod okiem młodych medyków uczyła się właściwych i bezpiecznych zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Głównym punktem programu była akcja ratowania poszkodowanego w wypadku samochodowym przy udziale Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.
    Gimnazjaliści zobaczyli m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, samodzielnie wykonywali masaż serca na fantomie, obserwowali zabieg intubacji dotchawicznej, mierzyli ciśnienie krwi i osłuchiwali bicie serca. Najciekawszym doświadczeniem był, jak co roku, pokaz sprzętu medycznego znajdującego się w naszych pracowniach, który każdy mógł wziąć do ręki i dowiedzieć się od fachowców – lekarza i pielęgniarki, do czego służy i w jaki sposób działa.