wtorek, 28 listopada 2023 imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Nasza Szkoła


Strona główna
Oferta edukacyjna
Historia szkoły
Ciekawe linki

Życie Szkoły


Aktualności
Kadra Szkoły
Galeria »
Szkolne dokumenty

Dla uczniów


Plan zajęć
Podręczniki
Matura
Egzamin Zawodowy
Biblioteka

Dla nauczyciela


Dokumenty

Stowarzyszenie

na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ludwinie "Kreator"
Działalność stowarzyszenia
Numer konta
Ważne daty
Galeria

Region

Statystyki
  Odsłon 1136799
  Dzisiaj 240


Polecamy


Listopad 2023
PnWtŚrCzPiSoNd
1234
5
67891011
12
131415161718
19
202122232425
26
27282930

Kalendarium:

1 XII Światowy Dzień Walki z AIDS

3 XII Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

4 XII Dzień Górnika

5 XII Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

6 XII Dzień Świętego Mikołaja

7 XII Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

10 XII Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

13 XII Dzień Księgarza

17 XII Dzień bez Przekleństw

21 XII Początek astronomicznej zimy

24 XII Wigilia Bożego Narodzenia

25 XII Boże Narodzenie (dzień pierwszy)

26 XII Boże Narodzenie (drugi dzień)

28 XII Międzynarodowy Dzień Pocałunku

31 XII SylwesterTechnikum

 

Wybierając ZS w Ludwinie, masz pewność, że wybierasz szkołę, w której jakość nauczania jest na pierwszym miejscu.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę praktyków i specjalistów z danej dziedziny.

Uczymy w serdecznej i partnerskiej atmosferze. 

 

TECHNIKUM LOGISTYCZNE

Technik logistyk jest jednym z najnowocześniejszych i dobrze płatnych zawodów na rynku krajowym i zagranicznym. Zajmuje się transportem lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynowaniem, spedycją i przepływem towarów. Głównymi partnerami dla logistyków są: wojsko, policja, przemysł, budownictwo, handel, transport, telekomunikacja. Logistyka to nowoczesny kierunek - stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, którzy podnoszą konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw. Zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie tak wszystkich zasobów (ludzi, magazynów, materiałów)  i narzędzi (np.: oprogramowania komputerowego, transportu), by osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem.

 

TECHNIKUM FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Technik fotografii i multimediów zajmuje się robieniem zdjęć, ich obróbką, a także przygotowaniem różnorodnych prezentacji multimedialnych, graficznych, cyfrowych oraz opracowaniem i wdrażaniem internetowych projektów multimedialnych.

Technik fotografii i multimediów  może pracować w małych studiach fotograficznych, zakładach usługowych, profesjonalnych dużych przedsiębiorstwach i przemyśle (np. informatycznym, optycznym, komputerowym, filmowym) oraz w agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych.

 

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH/TECHNIK FRYZJER

Technik usług fryzjerskich/ Technik fryzjer świadczy usługi fryzjerskie oraz posiada umiejętność zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim. Do usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, takich jak zabiegi pielęgnacyjne włosów, strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie oraz zmiana koloru włosów. Usługę fryzjerską, czyli zabiegi fryzjerskie wykonuje się w salonie fryzjerskim, zwanym również zakładem fryzjerskim. Do usługi fryzjerskiej należy również polecanie i sprzedaż preparatów fryzjerskich, sprawdzanie ich pod względem estetycznym oraz ich wyeksponowanie.

Technik usług fryzjerskich/ Technik fryzjer informuje nabywcę o walorach polecanych preparatów, pomaga klientowi przy wyborze produktu.

 

TECHNIK AGROBIZNESU

 

Technik agrobiznesu prowadzi produkcję roślinną i zwierzęcą oraz przetwórstwo żywności. Przygotowany jest także do prowadzenia działalność gospodarczej w sektorze rolno-spożywczym, prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa i rozliczeń podatkowych. W związku z tym technik agrobiznesu opracowuje technologie i prowadzi uprawę roślin, planuje, organizuje i przeprowadza poszczególne etapy produkcji. Organizuje i nadzoruje prace związane z chowem, pielęgnacją i żywieniem zwierząt gospodarskich

Technik agrobiznesu prowadzi działalność gospodarczą, organizuje działalność produkcyjną, logistyczną i handlową dla swojego przedsiębiorstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem prowadzi rachunkowość przedsiębiorstwa, sporządza i analizuje sprawozdania finansowe. Oprócz powyższych zadań rozlicza zobowiązania publiczno-prawne i skarbowe.

 

 

TECHNIK PROGRAMISTA

 

Technik Programista - osoba zajmująca się tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Zadaniem programisty jest opracowywanie i wdrażanie do użytku programów komputerowych, np. programów zarządzających bazami danych, programów aplikacyjnych (np. edytory), systemowych, narzędziowych Do głównych obowiązków tego pracownika należy, m.in.: projektowanie, realizacja i rozwój aplikacji dla systemu Windows i UNIX, uczestniczenie w tworzeniu narzędzi wspierających proces testowania (np. C#, VBScript, VBA, JCL, T-SQL), koordynowanie i zarządzanie projektami, opiniowanie dokumentacji analitycznej, testowanie i zapewnienie jakości tworzonego oprogramowania.

Technik Programista może znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach, jednak najczęściej podejmuje pracę w firmie zajmującej się przygotowywaniem oprogramowania.

 

 

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

Technik rachunkowości jest przygotowany do prowadzenia rachunkowości w jednostce organizacyjnej; potrafi stosować narzędzia rachunkowości finansowej, kontrolować i kwalifikować dowody do księgowania, zastosować oprogramowanie księgowe do ewidencji operacji gospodarczych i sporządzenia jednostkowego sprawozdania finansowego oraz przeprowadzić analizę finansową i ocenić kondycję finansową jednostki organizacyjnej. Ponadto potrafi sporządzić dokumentację pracowniczą i rozliczyć wynagrodzenia z tytułu umów o pracę i umów cywilnoprawnych.

W zakresie rozliczeń z instytucjami publicznoprawnymi potrafi sporządzać ewidencje i deklaracje podatkowe oraz dokumenty dotyczące rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Wiedza z zakresu rachunkowości połączona z umiejętnościami praktycznymi daje podstawy do zajmowania wysokich stanowisk w przedsiębiorstwach, organizacjach gospodarczych, instytucjach finansowych, jednostkach finansów publicznych, kancelariach doradczych i audytorskich oraz biurach rachunkowych.

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 8:00.