poniedziałek, 21 maja 2018 imieniny: Jana, Moniki, Wiktora


Zespół Szkół w Ludwinie
21-075 Ludwin 30 a
tel. (081) 757 00 43
fax (081) 757 01 32
e-mail: zsludwin@zsludwin.pl
http://www.zsludwin.pl


Nasza Szkoła


Strona główna
Oferta edukacyjna
Historia szkoły
Ciekawe linki

Życie Szkoły


Aktualności
Kadra Szkoły
Galeria »
Szkolne dokumenty

Dla uczniów


Plan zajęć
Podręczniki
Matura
Egzamin Zawodowy
Biblioteka

Dla nauczyciela


Dokumenty

Stowarzyszenie

na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ludwinie "Kreator"
Działalność stowarzyszenia
Numer konta
Ważne daty
Galeria

Region

Statystyki
  Odsłon 479859
  Dzisiaj 305


Polecamy
Maj 2018
PnWtŚrCzPiSoNd
12345
6
789101112
13
141516171819
20
212223242526
27
28293031

Kalendarium:

1VI Dzień Dziecka

5 VI Dzień Ochrony Środowiska

14 VI Światowy Dzień Krwiodawstwa

15 VI Boże Ciało

22 VI Pierwszy Dzień Lata

23 VI Dzień Ojca, Koniec Roku Szkolnego

26 VI Międzynarodowy Dzień Walki z Narkomanią

29 VI Dzień Ratownika WOPRAktualności

"Mikołajkowe dni otwartych drzwi"

06.12.2016 | 15:00 Drukuj artykuł
6 GRUDNIA 2016r. odbyły się MIKOŁAJKOWE DNI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ W LUDWINIE, podczas których gościliśmy uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie.
    Z tej okazji nauczyciele wraz ze słuchaczami przygotowali stoiska promocyjne w pracowniach kształcenia zawodowego, dzięki czemu uczniowie mogli zobaczyć pomoce dydaktyczne, którymi dysponujemy, uczestniczyć w warsztatach, pokazach oraz korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych.

    W pracowni kosmetycznej uczniowie mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt, taki jak: fotele, urządzenie do peelingu kawitacyjnego z ultradźwiękami, urządzenie do jonoforezy i galwanizacji, frezarki do paznokci, czy parafiniarkę do zabiegów dłoni.
    Ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców cieszyły się warsztaty pielęgnacji dłoni oraz paznokci, przygotowane przez słuchaczki III semestru Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodzie: Technik Usług Kosmetycznych. Nasi goście mieli również okazję obejrzeć pokaz zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, szyję, dekolt. Kolejnym etapem zwiedzania szkoły, który pozwolił zapoznać się z ofertą edukacyjną była pracownia masażu, gdzie nasi goście mogli się zrelaksować. Bogate wyposażenie (stoły i fotel do masażu na siedząco, urządzenie do masażu mechanicznego, wibracyjnego Aquavibron, zestawy z gorącymi kamieniami) pozwoliło słuchaczom tego kierunku przygotować pokaz masażu klasycznego i relaksacyjnego. Gimnazjalistów szczególnie zainteresowały techniki masażu, z którego uczniowie chętnie korzystali.
    Jedną z atrakcji była prezentacja sprzętu medycznego i ratowniczego w pracowni medycznej, przygotowana przez nauczycieli przedmiotów medycznych. Przygotowano stoisko promocji zdrowia, z tematem głównym- mierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Pomiary ciśnienia krwi uczniom wykonywały panie, nasza uczennica ze Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodzie opiekun medyczny i absolwentka tego kierunku, obecnie pracująca w zawodzie opiekuna medycznego. Uczniowie otrzymali na pamiątkę ,,Paszporty zdrowia” z pomiarem ciśnienia.
    Na uwagę zasługują także pokazy pierwszej pomocy, gdzie uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie.
    W pracowni gastronomicznej, gdzie na co dzień na zajęciach gotują słuchacze uczący się w zawodzie kucharz, czekała na gimnazjalistów niespodzianka - naleśniki i napoje, przygotowane specjalnie dla nich. Trzeba przyznać, że były one przepyszne!
    Duże zainteresowanie wzbudziła pracownia fototechniczna, w której wykonywane były pamiątkowe zdjęcie z użyciem szkolnego oświetlenia studyjnego. Specjalistyczny sprzęt fototechniczny m. in. skaner do negatywów i materiałów nieprzeźroczystych, drukarka fotograficzna, aparaty cyfrowe, w pełni wyposażona ciemnia do nauki fotografii tradycyjnej pozwala na realizację bardzo ciekawych zajęć z fotografii.
    O tym, że logistyk to zawód z przyszłością, pozwalający na znalezienie zatrudnienia w różnych branżach gospodarki, dobrze płatny, a wykonując go nie można się nudzić - mogli dowiedzieć się nasi goście, podczas spotkania z nauczycielami zawodowych przedmiotów logistycznych w pracowni przedmiotowej. Uczniowie obejrzeli m.in. filmowe migawki ilustrujące pracę logistyka na różnych stanowiskach pracy, młodzież dowiedziała się jakich predyspozycji wymaga się od kandydata tego zawodu. Krótkim testem sprawdzającym predyspozycje zawodowe uczniów gimnazjum, była symulacja zadania logistycznego, ocenie podlegało właściwe rozplanowanie ładunku, podzielność i koncentracja uwagi, szybkość działania. Najlepsze rozwiązania nagrodzono - czekoladowym Mikołajem. Spotkanie umożliwiło uczniom zapoznanie się z zawodem logistyka - od definicji, przez kwalifikacje, miejsca pracy, po predyspozycje zawodowe, a nauczycielom dało możliwość zaprezentowania oferty edukacyjnej szkoły. Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli również udział w warsztatach prowadzenia produkcji rolniczej - dotyczących zawodu: Rolnik oraz organizacji i prowadzenia przedsiębiorstwa w agrobiznesie - w zawodzie: Technik agrobiznesu, zapoznali się również z pracownią agrobiznesu, wyposażoną w laptopy dla uczniów, z projektorem multimedialnym i pakietem programów biurowych do prowadzenia księgowości, prowadzenia kadr oraz naliczania wynagrodzeń oraz programem płatnik. Mieli możliwość poznania realizację zajęć praktycznych oraz współpracę Zespołu Szkół w Ludwinie z Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych, z Gospodarstwem Rolnym Hodowli Bydła Wysokomięsnego oraz Rasy Wysokomlecznej. W ramach warsztatów z puzzli ułożyli fotografie które przedstawiały: Lely North America, Lely Juno system podgarniania paszy, ciągnik John Deere.
    Uczniowie dowiedzieli się o możliwości pozyskania wiedzy w szkole na temat samozatrudnienia i ubiegania się o fundusze z Unii Europejskiej. Po ukończeniu szkoły absolwent tych kierunków będzie mógł przejąć gospodarstwo rolnicze od rodziców oraz pozyskać 100 tysięcy na rozwój własnego gospodarstwa.

    Spotkanie z młodzieżą było bardzo udane, przebiegało w miłej, Mikołajkowej atmosferze.